Medlemmer

Landdistriktsrådet Nordfyn har medlemmer fra hele Nordfyns kommune. Se kort


Udfyld Statusskema

Alle medlemmer skal udfylde statusskemaet ved indmeldelse i rådet, samt én gang om året forud for repræsentantskabsmødet.

Klik her


Medlemmerne af Landdistriktsrådet:

(I alfabetisk rækkefølge)

Hasmark Egense Norup Lokalråd (B)
Dækker Norup sogn (Hasmark/Norup sogn) og derved bebyggelserne: Egense, Egensemark, Hals Huse, Hasmark, Hasmark Bomose, Hasmark Strand, Hofmansgave, Norup, Noruphøje, Romsø, Skelsbæk, Storhøjgyden, Sønderby og Vestermarken
Formand Jens Qvist Jordhøj, Østerballevej 57, Hasmark, 5450 Otterup
Telefon 20 97 67 06
E-mail 
hen.lokalrad@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Hasmark-Egense-Norup-Lokalråd/790079914374417

Hjadstrup/Lunde Lokalråd
Formand Arne Erlund
Hjemmeside: http://www.hjadstrup-lunde.dk/

E-mail erlund.arne@gmail.com
Kasserer Kristian Lajgaard Pedersen
Facebook:
https://www.facebook.com/groups/437614109748724/?fref=ts

Hårslev Borgerforening (B)
Dækker Hårslev Sogn
Hjemmeside: 
www.hårslev.dk
Formand John Arnshof, 
Præstegårdsvænget 4, Hårslev, 5471 Søndersø
Telefon 24982030
E-mail 
arnshof@post6.tele.dk
E-mail 
Lokalraadhaarslev@gmail.com
Hjemmeside 
www.hårslev.dk

Krogsbølle Sogns Lokalråd
Dækker Krogsbølle Sogn
Kontakt: Kjeld Hansen, sekretær
Telefon 6487 1744, mobil 2145 5260
E-mail 
kjeldkramsbjerg@gmail.com
Hjemmeside: 
www.tobakro.dk
Facebook: http://www.facebook.com/pages/Krogsb%C3%B8lle-Sogn/402787583149026

Løkkemarkens Lokalråd (B)
Dækker Uggerslev og Nr. Højrup sogne
Kontakt: Niels Henrik Nielsen, formand
Telefon 61792716
E-mail: niels1741@gmail.com

Nordfyns Perle
Dækker Grindløse, Klinte og Nr. Sandager sogne
Formand Niels Bo Nielsen
Mobil 27261163
E-mail rulle1@mail.dk 
Hjemmeside: 
www.nordfynsperle.dk
Facebook: https://www.facebook.com/NordfynsPerle

Nordfyns Unge 
Dækker Ringe, Nr. Nærå, Bredstrup, Nybo, Stenø, Gyngstrup, Gundstrup, Vellinge, Bederslev, Roerslev
Kontakt: Betina Hansen
Telefon 21175281
E-mail 
smed36@c.dk
Facebook: https://www.facebook.com/groups/560969063958363/?fref=ts

Ore Sogns Lokalråd (B)
D
ækker Gl. Ore Sogn, Ore, Skåstrup, Ørbæk, Hugget
Formand: Lars Greve, Skåstrupvej 6, 5400 Bogense,
Telefon 21 34 19 13
E-mail 
lars.f.greve@gmail.com
Hjemmeside: 
www.oresogn.dk

Facebook: https://www.facebook.com/groups/355605004479354/

Skamby & Omegns Lokalråd (B)
Dækker Skamby Sogn:: Skamby By, Bolmerod, Rostrup, Ullerup, Stensby, Glavendrup, Torup, Bastrup og Brøndstrup
Formand: Jonas Ibsen
E-mail 
jonas@jiportal.dk
Hjemmeside: 
www.skamby.dk

Facebook:
http://www.facebook.com/SkambyBorgerforening

Skovby Lokalråd
Dækker Skovby, Eskildstrup, Kærby, Kassemose, Guldbjerg, Harritslev
Formand: Bente Gregersen
Telefon 23811520
E-mail arg@123dk.dk

Skovløkke lokalråd for Skeby og Østrup sogn (B)
Dækker Skeby og Østrup Sogne, dvs. følgende landsbyer: Klintebjerg, Østrup, Daugstrup, Gerskov, Gersø, Lammesø, Skeby, Hessum, Bogø, Ørritslev, Ørritslev skov, Ølund, Gudskov, Lindø.
Formand: Keld Balmer Hansen, Præstevejen 8, Østrup, 5450 Otterup
Telefon 23 47 41 44
E-mail 
kha@km.dk
Hjemmeside:
http://www.skovloekken.dk

Facebook:
http://www.facebook.com/groups/448442388574931/

Særslev og Omegns Borgerforening
Kontaktperson: Henrik Madsen
E-mail smut59@icloud.com

Veflinge Lokalråd (B)
Dækker Veflinge og omegn
Formand: Anne Margrethe Dalsgård
E-mail 
amdalskov@mail.dk
Hjemmeside: 
www.veflingeportalen.dk

(B) Repræsenteret i bestyrelsen.

   Hjem | Om | Kalender | Kontakt | Referater | Nyheder | 
Copyright © 2013 Landdistriksrådet. All Rights Reserved.